אישור esta

כדי להיכנס לגבולותיה של ארצות הברית, יש להצטייד באישור  estaאו ויזה לארה"ב. אישור esta, Electronic System for Travel Authorization, ובעברית למתקשים, מערכת אלקטרונית להיתרי טיולים, שמאפשרת לברי המזל העומדים בקריטריונים אחדים, להיכנס לארצות הברית מבלי הצורך בהוצאת .

הקריטריונים לקבלת אישור esta

שימו לב, האישור תקף לשנתיים ומקנה אישור לדרוך על שטחי ארה"ב לאחר הירידה מהמטוס. פקיד ההגירה הוא שמחליט לגבי אישור הכניסה למדינה.

  • עליכם להיות אזרחים באחת מהמדינות החברות בתכנית הפטור מויזה ולהחזיק בדרכון תואם: אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, אנדורה, פינלנד, צ'כוסלובקיה, אסטוניה, בריטניה, שוויץ, אירלנד, קוריאה, לטביה, מלטה, מונקו, הולנד, פורטוגל, ברוניי, סינגפור, סן מרינו, לוקסמבורג, ליכטנשטיין, אירלנד, צרפת, גרמניה, סלובקיה, ספרד, סלובניה, יוון, ברוניי, דנמרק, איסלנד, נורבגיה, אנגולה, ליטא, ניו-זילנד, יפן.
  • שהייה בארצות הברית למשך 90 יום לכל היותר לאחת מהמטרות הבאות:
    • מטרת קונקשן – אם מדובר בתחנת ביניים כחלק מטיסת המשך למדינה אחרת.
    • מטרת עסקים – אם עליכם להשתתף בתערוכות ובכנסים, ליצור קשר עם שותפים עסקיים, לנהל משא ומתן או לטפל בעיזבון.
    • מטרת תיירות – אם מדובר בנסיעת פנאי למטרות טיול, חופשה, מנוחה או ביקור.
  • הירשמות מקוונת דרך מערכת esta

ויזה לארצות הברית

אם אתם לא עומדים בקריטריונים ואינכם אזרחי אחת ממדינות החברות בתכנית הפטור, עליכם להוציא ויזה לאחת מארבע המטרות האפשריות – ויזת עסקים, ויזת עבודה, ויזת סטודנט או ויזת תיירות. חידוש ויזה לארה"ב אינו מתאפשר באופן אוטומטי, אלא דורש הגשת בקשה חדשה מסודרת. הוצאה או דורש למלא טופס DS 160  באופן מקוון. הטופס נמצא באתר השגרירות האמריקאית ויש למלא אותו במלוא הכנות והמהימנות בשפה האנגלית בלבד. הקפידו למלא את הטופס דייקנות משום שמילוי שגוי או שקרי מוביל לפסילה מידית. לשם הקלה על תהליך הוצאת הויזה, תוכלו להיעזר בחברה מקצועית המציעה שירותי הוצאה או חידוש ויזה לארצות הברית. החברה מאפשרת לכם למלא טפסים בעברית, ומתרגמת אותם עבורכם לאנגלית. היא מסדירה את תשלומי האגרה שלכם (שיש לשלם בדואר או באופן מקוון) ומתאמת עבורכם ריאיון בשגרירות. בהצלחה!