חידוש ויזה לארה"ב – כל מה שאתם צריכים לדעת

חידוש ויזה לארה"ב - כל מה שאתם צריכים לדעת

ארצות הברית היא אחת המדינות המפותחות ביותר בעולם המושכת אליה תיירים מהארץ וממדינות אחרות. עם זאת, כדי להיכנס לשטחה יש צורך להוכיח שהתייר או המבקר אינו מהווה איום על המדינה ועל תושביה. לשם כך, יש צורך לעבור שורה ארוכה של מילוי טפסים, תשלומי אגרות וריאיון מטעם השגרירות. עם זאת, כל מי שביקר אי פעם במדינה יודע כי ההשקעה משתלמת. האטרקציות המגוונות של ארצות הברית יכולות להגשים את חלומם של ישראלים רבים ולהעניק להם את התחושה שהם נמצאים בסרט אמריקני טוב.

חידוש ויזה לארה"ב – איך עושים זאת?

על פי רוב מעניקה ארצות הברית ויזה לתקופה של כ-10 שנים. במקרים אחרים שבהם מדובר בחייל קרבי או בסטודנט המגיע לארצות הברית ללימודים לתקופה מוגבלת, הוויזה תקיפה אף לפחות מכך. חידוש ויזה לארצות הברית דומה לתהליך של הוצאת ויזה לארה"ב. אתם נדרשים למלא את הטפסים הרלוונטיים הכוללים את הפרטים האישיים העדכניים ביותר, לשלם את האגרה ולעבור ריאיון בשגרירות ארצות הברית הנמצאת בתל אביב כדי לקבל את האישור הנכסף. עם זאת, במקרים מסוימים פטורים האזרחים מלהגיע לשגרירות:

  • סטטוס מחדש הוויזה – מי שמעוניין לחדש את הוויזה ברשותו צריך להיות תושב ישראל, עזה או הגדה המערבית.
  • הגשה לאותו סוג – הבקשה עבור חידוש ויזה לארה"ב תוגש לאותו סוג של ויזה. כלומר, אם בעבר הגיש האדם ויזת סטודנט וכעת הוא מעוניין להגיש בקשת ויזת תייר, הוא לא יוכל לקבל פטור מהריאיון בשגרירת.
  • ויזה שתוקפה פג עד לא מזמן – ניתן לקבל פטור מהריאיון אם תוקף הוויזה פג בתקופה של עד 12 חודשים.
  • הגשה באותו מקום – אם הגשתם בקשה לשגרירות בירושלים, לא תוכלו להגיש בקשה לחידוש ויזה בשגרירות תל אביב. יש צורך לפנות לאותו המקום שבו הוגשה הבקשה בפעם הקודמת.
  • גיל המחדש – מבקש הוצאת ויזה לארה"ב יכול לקבל פטור מהגעה לשגרירות אם במהלך הנפקת הוויזה הקודמת היה גילו מעל 14 שנים.
  • תאריך הוויזה – הוויזה הקודמת הונפקה לאחר התאריך 31 בדצמבר, שנת 2007.
  • הערות בוויזה – מבקש הוויזה יכול להיות פטור מהגעה לשגרירות אם בוויזה הקודמת לא מופיעות הערות כמו clearance received או הערה כדוגמת waiver of intelligibility .

מי שכבר הוציא ויזה בעבר יודע כי הוויזה אינה מהווה אישור כניסה לארצות הברית, אלא רק היתר להיכנס לגבולות הארץ. ההחלטה אם להכניס או לא להכניס את התייר למדינה נתונה לרשויות ההגירה, והיא בדרך כלל אינה ניתנת לערעור.