טיול לארה"ב בחופשת הקיץ

טיול לארה"ב בחופשת הקיץ

חופשות רבות מסתכמות בטיולים בחו"ל, למשל חופשות מהעבודה, חופשות לפני הלימודים, חופשות לפני צבא, חופשה אחרי צבא, ועוד שלל סיבות לטיסה לחו"ל, אך אין דבר זה מונע מכולם לטוב וליהנות. אחד המקומות האטרקטיביים בזמן האחרון הוא טיול לארה"ב בחופשת הקיץ. אך על מנת לטוב לארה"ב, ישנם כמה דברים שצריך לסדר מראש. במאמר זה נראה ונבחן כיצד מוציאים ויזה לארה"ב

הוצאת ויזה לארה"ב – לא פשוט

הוצאת הויזה הינו תהליך ארוך ומעמיק, הסיבה לכך היא שאנשים רבים מהגרים לארצות הברית בצורה לא חוקית, משיגים ויזות ודרכונים מזויפים. על מנת לעבור את התהליך הנוקשה הזה ולקבל את הויזה, חשוב להיות אמתי עם מי שיושב מולכם. אם מטרת הביקור שלכם הוא רק טיול, וודאו על כללים שיעזרו לכם לעבור את תהליך הויזה בשלום.

טיול לא יותר מחודש

מרבית האנשים אינם יכולים לקחת חופש מהעבודה ליותר מחודש, הרי ששום מקום עבודה לא ישחרר עובד לפרק זמן ארוך כל כך. אחד הדברים שהשגרירות מעוניינת לראות זו הקביעות שלכם בארץ ישראל, שאין לכם סיבה לעזוב את המדינה, ולכן על מנת לטוס, וודאו כי אינכם טסים ליותר מחודש.

ביטחון בראיון אישי

אחד התהליכים בקבלת הויזה אחרי שאתם מגישים את הטופס, הוא הריאיון האישי. אדם אשר עומד מול המראיין ומשדר שפת גוף לא נינוחה וחסרת ביטחון, מהווה חשדות אצל המראיין. כל מראיין בשגרירות יודע כיצד לקרוא את שפת הגוף של האדם. חשוב לציין כי שפת הגוף מעבירה כ-65% מהמסר שהנכם מעוניינים להעביר לאדם השני, זאת אומרת שאם שאלו אתכם שאלה מסוימת שלא נוח לענות עליה, שפת הגוף שלכם עלולה להסגיר זאת ואתם עלולים להחמיץ את ההזדמנות לבקר בארצות הברית.

עקבו אחר ההוראות במדויק

ההוראות הניתנות לכם אינן מורכבות. כל אדם שרוצה להגיע לארה"ב, מתבקש להוציא ויזה לארצות הברית + תמונה לויזה לארה"ב. הדרישות לתמונת הויזה הן בהתאם לחוק האמריקאי, שדורש פרטים וגודל מסוים של התמונה. בדומה לחוק הישראלי, רק ששם מתבקשים להצטלם על רקע לבן או שמנת. בכל שגרירות גם יש חוקים משלה. על מנת לבקר משגרירות ארה"ב, תצטרכו לעקוב אחר ההוראות הנדרשות לכיבוד המקום, ובנוסף לשלם 160$.

טופס DS160

הדבר הקובע בעיקר הוא לא שפת הגוף בראיון, לא תמונה לויזה לארצות הברית, אלא מילוי הטופס.
עקבו אחר הטופס, מלאו אותו כנדרש, והביאו אותו עמכם לשגרירות. כל טופס שנבדק הוא נבדק בקפידה, לכן הקפידו על הדרישות.