טיול משפחתי בארה"ב

טיול משפחתי בארה"ב

אין כמו לצאת לחופשה משפחתית בארצות הברית. זו הזדמנות טובה להכיר את המדינה מקרוב ולא רק מצפייה בסרטי הוליווד. האטרקציות הרבות שמציעה ארצות הברית מתאימות לכל המשפחה – החל בדיסנילנד, פארק מים, גן חיות וכלה במוזיאונים ובאתרים היסטוריים. אך לפני שאתם מתחילים בהכנות ובתכנונים חשוב לוודא שיש לכם ויזה תקפה. אם לא, עליכם להתחיל בהליך של הוצאת ויזה לארה"ב.

מה צריך לעשות כדי לקבל ויזה לארה"ב

הוצאת הוויזה היא הליך ביורוקרטי לכל דבר. כמו כל מדינה נאורה, ארצות הברית שומרת על אזרחיה ולכן היא רוצה לוודא שלא תהוו איום בשטחה. אלה כמה פעולות שתידרשו לעשות אם אתם מעוניינים לבקר בה:

  • מילוי טפסים – טפסים לויזה לארצות הברית הוא השלב הראשון שתידרשו לעבור – בין אם מדובר בכם או בילדכם. בטפסים אלה תידרשו למלא את הפרטים האישיים שלכם – שם מלא, כתובת מגורים, מקום העבודה, תפקיד או בית הספר שבו לומדים הילדים. הקפידו למלא את הטפסים בדיוק רב. מילוי בלתי נכון של טפסים לויזה לארה"ב עלול לגרום לעיכובים מיותרים. כמו כן, סביר להניח שתצטרכו למלא את הטפסים מההתחלה.
  • תשלום אגרה – אם אתם מבקרים בארצות הברית במסגרת טיול משפחתי תצטרכו להוציא ויזת תייר. על פי רוב, עלותה של ויזת תייר רגילה היא 160 דולר.
  • זימון לפגישה – לאחר שמילאתם את כל הטפסים יישלח אליכם זימון לריאיון אישי בשגרירות. המטרה היא לוודא כי אינכם מתכננים לבצע פעולה עוינת כמו גניבה או חטיפה. אם יש לכם ילדים מעל גיל 14 ועד גיל 18, הם יחויבו בריאיון בליווי אפוטרופוס. מנגד, אם מדובר בילדים שגילם הוא מתחת ל-14 שנים, הם יהיו פטורים מראיון בשגרירות.
  • חידוש הוויזה – לעתים תצטרכו לחדש את הויזה. ויזה לארצות הברית תקפה ל-10 שנים. לאחר תקופה זו תידרשו לעבור מחדש את התהליך של מילוי הטפסים ותשלום האגרה. עם זאת, במקרה של חידוש ויזה אתם פטורים מלהגיע לראיון עם השגרירויות.

האם כדאי לטייל בארצות הברית

לאחר כל הטרחה הכרוכה בהליך הוצאת ויזה לארצות הברית אתם מוצאים את עצמכם שואלים האם המאמץ משתלם. ובכן, התשובה היא כן. ארצות הברית היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, והיא כוללת מגוון רחב של אטרקציות למשפחה ולילדים. תוכלו לבקר בשורה ארוכה של מוזיאונים וללמוד על ההיסטוריה של ארה"ב, להתרשם מהפארקים הגדולים, לראות את הטבע הנועז ולבקר במפלי הניאגרה. כמו כן, תוכלו לפגוש ישראלים שהיגרו לארצות הברית וקהילות יהודיות באזורים כמו ברוקלין ומיאמי. טיול משפחתי לארה"ב הוא טיול מהנה ומאלף לילדים כמו גם להוריהם.